جنگجویان فضایی

هدیه دادن و هدیه گرفتن یکی از رسم های زیبا در دنیا به شمار می رود. گاهی اوقات یک نفر با گرفتن یک هدیه ساده و ارزان قیمت بسیار خوشحال می شود اما بعضی ها را فقط کادو های گرانقیمت شاد می کند، هدیه هایی که قیمت آنها میلیون دلاری است. از آنجا که کمتر کسی می تواند چنین هدیه هایی را بخرد، نام کسانی که این هدیه ها را داده یا گرفته اند برای همیشه در فهرست گرانترین کادو های دنیا باقی مانده است.

کیف الماس نشان

دیوید بکهام یکی از گرانترین هدیه های دنیا را به همسر خود داده است. این هدیه کیف الماس نشانی است که فقط سه نمونه از آن در دنیا ساخته شده است. نام این کیف «نقره هیمالیایی» است و دیوید بکهام به عنوان هدیه کریسمس آن را به همسر خود داده است.

گرانترین کادو های دنیا +تصاویر

این کیف گرانقیمت از بهترین نوع پوست کروکودیل سفید ساخته شده است و روی آن الماس سه قیراطی به عنوان قفل کیف به کار برده شده است.

اگرچه دیوید بکهام، کیف های گرانقیمت زیادی به همسرش هدیه داده و مجموع قیمت آنها به ۳ میلیون دلار می رسد اما کیف نقره هیمالیایی یکی از گرانقیمت ترین هدیه هایی است که برای بکهام ۱۲۹ هزار دلار هزینه برداشت.

الماس تیلور بیتون

گرانترین کادو های دنیا +تصاویر

الیزابت تیلور، بازیگر مشهور قرن بیستم در سال ۱۹۷۲ از همسر خود ریچارد برتون، به مناسبت چهلمین سالگرد تولدش، هدیه ای گرفت که باعث شد نامش برای همیشه در فهرست گرانترین هدیه های دنیا باقی ماند.

برتون، انگشتر الماسی را به تیلور هدیه داد که از جواهر فروشی کارتیه به قیمت یک میلیون و ۵۰ هزار دلار خریداری کرده بود. نام این الماس تیلور برتون گذاشته شد و جواهر فروشی کارتیه حتی پس از فروش الماس، آن را در نیویورک و شیکاگو به نمایش گذاشت. سال ۱۹۷۸، تیلور این الماس را به قیمت ۵ میلیون دلار در یک مزایده به فروش رساند.

الماس اورلاو

یکی از گرانقیمت ترین هدیه های جهان را «کارتین کبیر» ملکه روسیه به «کنت گریگوری اورلاو» فرمانده ارتش روسیه داده است. او به پاس زحمات فرمانده اش، به او مبلغ زیادی پول رایج زمان خود را بخشید، ضمن اینکه دستور داد تا قصر باشکوهی نزدیک سنت پترزبورگ برای اورلاو بسازند.

گرانترین کادو های دنیا +تصاویر

سال ۱۷۹۸، اورلاو در قبال هدایای ملکه، الماسی به قمیت ۴۰۰ هزار روبل روسیه به کارتین کبیر داد که به اندازه نصف تخم یک کبوتر بود، نام این الماس را، اورلاو گذاشته اند و امروزه کارشناسان هیچ قیمتی برای آن نمی توانند تعیین کنند. الماس اورلاو ۱۹۸/۶۲ قیراط وزن دارد و به رنگ آبی خاکستری است.

مجسمه آزادی

مجسمه آزادی که در کنار ساحل نیویورک قرار دارد یاد آور دوستی بین دو کشور فرانسه و آمریکاست. این مجسمه توسط بارتولدی، طراح فرانسوی طراحی شده است.

گرانترین کادو های دنیا +تصاویر

مجسمه آزادی هدیه ای از سوی مردم فرانسه به آمریکایی هاست. زنجیر شکسته ای که در پای این مجسمه به چشم می خورد نماد از بین رفتن قانون برده داری در این کشور است. مجسمه آزادی نیز در لیست گرانترین هدیه های دنیا قرار دارد. ساخت این مجسمه برای فرانسوی ها ۵۳۰ هزار و ۳۰۰ دلار هزینه داشت.

مجسمه رومن آبراموویچ

گرانترین کادو های دنیا +تصاویر

رومن آبراموویچ یکی از ثروتمند ترین مردان جهان است. او برای اینکه یک مجسمه برنزی را به نامزد خودش هدیه بدهد مبلغ ۱۴ میلیون دلار پرداخت کرد. این مجسمه توسط مجسمه ساز سوئیسی «آلبرتو گیاکومتی» طراحی و ساخته شده بود و «بانوی ونیزی» نام داشت.

الماس کوه نور

الماس کوه نور در اصل متعلق به پرادیش هندوستان است. گفته می شود این الماس، بزرگترین الماس است که تاکنون پیدا شده است، در زمان های گذشته، الماس کوه نور متعلق به خانواده سلطنتی هندوستان بود تا اینکه انگلیسی ها به این کشور حمله کردند. مهاراجه دولیپ سینک، در نبرد با انگلیسی ها شکست خورد و الماس به عنوان غنیمت جنگی به دست انگلیسی ها افتاد.

بعد از این تاراج، انگلیسی ها نقشه ای کشیدند تا اعلام کنند این الماس، هدیه ای از سوی هندوستان به ملکه الیزابت و خانواده سلطنتی انگلیس است. مهاراجه دولیپ سینگ برخلاف میل خود راضی به این کار شد و به این ترتیب الماس کوه نور به دست انگلیسی ها غارت شد.

گرانترین کادو های دنیا +تصاویر

این الماس ۱۸۶/۱۶ قیراط وزن داشت اما امروزه فقط نیمی از این الماس باقی مانده است. کارشناسان تاکنون نتوانسته اند هیچ قیمتی روی این الماس بگذارند اما این الماس در مجموعه جواهرات سلطنتی انگلیس قرار دارد که بین ۱۰ میلیارد تا ۱۲/۷ میلیارد پوند قیمت دارد بنابراین قیمت خود الماس به چندین میلیارد پوند می سد.

منبع : برترین ها
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه