جنگجویان فضایی

پخش گرانترین مستند حیات وحش در تلویزیون
مجموعه «زندگی»؛ پرخرج‌‌ترین مجموعه مستند حیات وحش که در سال ۲۰۰۹ ، پس از ۴ سال تلاش بی‌وقفه مستندسازان و با بودجه‌ای حدود ١٠ میلیون پوند تولید شده است، از شبکه مستند پخش می‌شود.

این مجموعه با شکوه نگاهی کلی به استراتژی‌ها و تلاش‌های جانداران در تنازع برای بقا دارد. تلاش برای شکار کردن و شکار نشدن، تصاویری بسیار مهیج و زیبا از صحنه‌های شکار جانداران و جنگیدن برای زنده ماندن در شرایطی طاقت فرسا در این مستند تصویر می‌شوند.

در «زندگی» از تکنولوژی بسیار پیشرفته فیلمبرداری و تکنیک‌های منحصر به فردی استفاده شد تا تصاویری متفاوت و بسیار واقعی را به مخاطب خود نشان دهند. تکنیک‌هایی مثل فیلمبرداری ثابت با هلیکوپتر، حس پرواز در کنار پروانه‌ها و کارهایی که اجازه می‌داد تا در کنار جانورانی از جمله گوزن شمالی به فیلمبرداری از آنها بپردازند و به نوعی جزئی از محیط جانوران شوند.

همچنین در این مجموعه از دوربین‌های پر قدرتی که امکان تصویربرداری تا ۸ هزار فریم در ثانیه را دارند، استفاده شده است که این قابلیت نیز در شکار صحنه های جذاب شکار که تا کنون دیده نشده‌اند، خیلی مفید و موثر بود.

گوینده این مستند David Attenborough یکی از شناخته شده‌ترین گویندگان و طبیعت شناسان جهان می باشد و لقب Sir را نیز دریافت کرده است.

قسمت‌های مختلف این برنامه عبارت اند از : چالش‌های زندگی (Challenges of Life)، خزندگان و دوزیستان (Reptiles and Amphibians)، پستانداران (Mammals) ، ماهیان (Fish) ، پرندگان (Birds) ، موجوداتی از اعماق (Creatures of the Deep)، شکار و شکارچیان (Hunters and Hunted)، حشرات (Insects)، گیاهان (Plants) و پستانداران نخستین (Primates)

این مجموعه از یکشنبه، ۱۵ بهمن ، در روزهای فرد، ساعت ۱۶ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

« ۲۳ نفر + آن یک نفر» به شبکه مستند می آیند

مستند « ۲۳ نفر+ آن یک نفر» که در قالب برنامه «دور میز شب» و به همت حبیب احمدزاده تولید شده است، از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

این برنامه روایت گفت‌وگویی میان مجتبی راعی و حبیب احمدزاده در کنار پخش مستند « ۲۳ نفر» و سپس بخش تکمیلی آن است. فیلم مستند «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی درباره ۲۳ نوجوان ایرانی است که در جنگ ۸ سال دفاع مقدس اسیر شدند و در مقابل توطئه صدام علیه سواستفاده تبلیغاتی از آنها ایستادند و حالا پس از سالها در کنار هم جمع می‌شوند.

این برنامه در گام دوم به سراغ «ملا صالح قاری» می رود. مترجمی که در دوران اسارت نوجوانان به آنها کمک های زیادی کرده است و ابهامات زیادی درباره او وجود دارد. اما لحظه دیدار ۲۳ نفر با او از پس سالها حقایق زیادی را بازگو خواهد کرد.

حبیب احمدزاده طراح و مجری طرح است. سعید بشیری تهیه‌کننده برنامه است و مجید شتی تدوین نسخه کوتاه شده « ۲۳ نفر» را انجام داده است.

« ۲۳ نفر+ آن یک نفر» جمعه، ۲۰ بهمن ماه، ساعت ۱۷ از شبکه مستند پخش می‌شود.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه